Apie Nuotykių lenktynes „Nykštietiškas triatlonas“

Nuotykių lenktynės „Nykštietiškas triatlonas“ pirmą kartą surengtos tik 2011 m. gegužės 21 d. Siekiame šį renginį paversti tradiciniu renginiu, kasmet pažyminčiu vasaros turistinio sezono Anykščiuose pradžią ir tapsiančiu Anykščių vizitine kortele.

Taigi šiemet, 2019m. gegužės 17-19 d., gamtos malonumų ir nuotykių ieškotojai vėl laukiami Anykščių krašte!

I. Nuotykių lenktynės „Nykštietiškas triatlonas“ – tai turistinis-pramoginis-sportinis renginys (turintis varžybų požymius), apimantis bėgimą, orientavimosi sportą, irklavimą baidarėmis, važiavimą kalnų dviračiais (MTB) ir specialias rungtis bei užduotis.II. Nuotykių lenktynės „Nykštietiškas triatlonas“ – tai Anykščių vasaros turizmo sezono atidarymo šventė su koncertais ir šou programa, kurią dovanoja sau ir kitiems susivienijusi vietos bendruomenė! Ar kam nors yra tekę tai matyti? Policija šaukia „greičiau!“, ūkininkas karaokė dainiuoja ne prasčiau, o seniūnas… tokio jo dar nemačiau!

Nuotykių lenktynėms trasa rengiama taip, kad dalyviai lenktynių metu aplankytų gražiausias krašto vietas ir lankytinus objektus, išbandytų įvairias pramogas, atliktų žaismingas užduotis, patirtų daug nuotykių ir išgyventų tikras emocijas, dėl kurių kitais metais norėtų vėl sugrižti! Fizinė jėga čia nėra lemiamas faktorius pergalei. Ir ne visada pergalė yra dalyvavimo  šiose lenktynėse tikslas. Bet siekiančiam užlipti ant nugalėtojų pakylos dalyviui svarbios savybės yra išmanumas, nuovokumas, žemėlapio išmanymas, gebėjimas naudotis įvairiomis turizmo priemonėmis. Dalyviai patys renkasi maršrutą kaip pakliūti į vieną ar kt. punktą, tačiau niekada nežino kas tame punkte jų laukia. Tai gali būti biblioteka, kultūros namai, muziejus, gražus gamtos vaizdelis, kaimo turizmo sodyba, ūkininko ūkis ar menininko dirbtuvės. Suradusi tokį punktą, komanda neretai gauna specialių, kūrybingų ir netikėtų užduočių (surasti knygnešių slėptuvę, atskirti avietės daigą nuo gervuogės, išsiaiškinti žymių krašto kultūros veikėjų giminystės ryšius ir pan.). Atstumus tarp žemėlapyje nurodytų punktų dalyviams tenka įveikti pėsčiomis, dviračiais ar baidarėmis.

Dalyviai gali pasirinkti, kokios nuotykių dozės jiems pakanka – siūlomos 3, 5 ir 8 valandų kupinos nuotykių trasos. Kuo ilgesnė trasa, tuo sudetingesnės dalyviams numatytos užduotys. O pradedantieji nuotykių ieškotojai (trumpiausios trasos dalyviai) gali pasirinkti ar į nuotykių paieškas leistis su dviračiu, ar sudalyvauti baidarių pramoginėje regatoje.

Kita dalis renginio programos skirta ne taip aktyviai nusiteikusiems miestelėnams ir krašto svečiams – jie galės pasisemti teigiamų emocijų renginio vietoje, kur vyks nuotaikingos estafetės, atrakcionai, atlikėjų ir kolektyvų pasirodymai, pasireikšti karaokė ar kituose konkursuose.

Renginio iniciatorius ir renginio idėjos autorius – anykštėnas Marijus Rindzevičius (pramogų ir aktyvaus laisvalaikio organizavimas – UAB „Pramogų slėnis“).

Projekto partneriai:

– Lietuvos keliautojų sąjunga – pagrindinė ekomaratonų organizatorė Lietuvoje.
– www.turistas.lt – analogiškų renginių kalendorius ir informacija.
– Kaimo turizmo sodyba „Šventosios upės slėnis“ – baidarių nuoma, transportas
– Anykščių miesto savivaldybė.

Mes sieksime, kad Anykščiai taptų Lietuvos pramoginio-sportinio-eko turizmo lopšiu. Mes viską šiam tikslui pasiekti jau turime! Netikite? Atvykite – parodysime!

Registruotis