Nuotykių lenktynių „Nykštietiškas triatlonas 2019“ nuostatai

ORGANIZATORIUS

VšĮ „Grynam Ore“
TIKSLAI IR UŽDAVINIAI 

– Skatinti ekologinį sportinį turizmą gamtoje.

– Sukurti naują turizmo produktą, apjungiantį daugelį turizmo sistemos sudedamųjų dalių ir skatinantį viso regiono turizmo augimą. Jo dėka pakviesti visus pamatyti gražiausias Anykščių krašto vietas bei susipažinti su vietinio turizmo galimybėmis.

– Supažindinti Anykščių rajono savivaldą bei turizmo paslaugų teikėjus su naujais turizmo organizavimo (populiarinimo) rajone metodais, kurie plačiai taikomi užsienio šalyse.

– Populiarinti multisportą kaip vieną iš vietinio turizmo būdų.

– Siekti, kad nuotykių lenktynės, kartu su papildoma pramogine programa, taptų kasmetiniu tradiciniu renginiu.

VIETA IR DATA

2019-05-24/26, Anykščių raj., šalia Rubikių ežero

LAIKAS IR PROGRAMA

 2019-05-24

18.00 val. Atvykimas. Palapinių miestelis atsidaro.

2019-05-25

8.00 – 13.00 val. numerių išdavimas

10.00 val. „Elito“  trasos startas.

11.30 val. „Armijai ir Civiliams“ trasos startas.

13.30 val. Dviračių rogainingo trasos startas.

17.00 val. Finišas užsidaro

17.30 val. Apdovanojimai

2019-05-26

10.00 – 16.00 val. Ekskursijos ir pramogos nuotykių lenktynių dalyviams, kurias dovanoja ar suteikia su didele nuolaida Anykščių turizmo paslaugų teikėjai (informacijos teirautis registratūroje).

14.00 val. Palapinių miestelis užsidaro

DALYVIAI

Nuotykių lenktynėse gali dalyvauti Lietuvos Respublikos ir užsienio šalių piliečiai. Varžomasi komandiniu principu. Komandą sudaro 2 žmonės. Amžiaus reikalavimai dalyviams nurodyti prie trasų aprašymų. Varžybų dieną dalyvis turi būti jau sulaukęs reikalaujamo minimalaus amžiaus. Jaunesni nei 18 m. dalyviai privalo turėti vieno iš tėvų raštišką leidimą dalyvauti nuotykių lenktynėse „Nykštietiškas triatlonas 2019″.

JURIDINĖS ATSAKOMYBĖS SUTARTIS
Komanda į lenktynes privalo atsivežti užpildytą ir pasirašytą juridinės atsakomybės sutartį. To neatlikus komandai neleidžiama startuoti. Rekomenduojame sutartį perskaityti iš anksto. Juridinės atsakomybės sutartį reikia parsisiųsti  iš ČIA.

NUOTYKIŲ LENKTYNIŲ TRASOS

Elito trasa: bėgimas, dviračiai, baidarės, riedučiai, orientavimasis, galimos virvių, ir kitos spec. užduotys. Numatomas nugalėtojų laikas – apie 5-6 val. (bėgimas 10-15km., dviratis 40-60 km., baidarės 8-15 km.). Trasa rekomenduojama reguliariai sportuojantiems, ieškantiems naujų iššūkių, neįprastų išbandymų ir stiprių emocijų. Šioje trasoje lenktyniauti leidžiama tik asmenims, sulaukusiems 18 m. amžiaus.

Armijai ir Civiliams trasa: bėgimas, dviračiai, baidarės, orientavimasis ir spec. užduotys. Numatomas nugalėtojų laikas – apie 4 val. (bėgimas 8-12 km., dviratis 35-45 km., baidarės 6-10 km.). Trasa rekomenduojama fiziškai pajėgiems ir aktyviems žmonėms, žygeiviams. Taip pat puikiai tinka tiems, kas nelinkę varžytis, bet nori pasinaudoti jau parengtu žaismingu turistiniu maršrutu po Anykščių apylinkes. Dalyvauti leidžiama nuo 16 metų. Vienas iš komandos narių privalo būti ne jaunesnis nei 18 m.

Dviračių trasa (rogainingas): dviračiai, orientavimasis. Dviračių rogainingo dalyviams bus duotas ribotas kontrolinis laikas (3 val.), per kurį dalyviai stengsis surinkti kuo daugiau taškų, aplankant žemėlapyje pavaizduotus kontrolinius punktus ir atliekant spec.užduotis savo pasirinkta seka. Ši trasa rekomenduojama pradedantiesiems, t.y. tiems, kuriems nedrąsu, bet labai smalsu, kas tai yra „Nykštietiškas Triatlonas“, taip pat dviračių mėgėjams. Dalyvauti leidžiama nuo 14 metų. Vienas iš komandos narių privalo būti ne jaunesnis nei 18 m.

NUOTYKIŲ LENKTYNIŲ GRUPĖS

Elito trasos dalyviams numatytos vyrų ir mišri grupės. Jei susirenka mažiau nei 5 mišrios komandos, organizatoriai pasilieka teisę, jas prijungti prie vyrų grupės.

Pati populiariausia, Armijai ir Civiliams trasa, skirtoma į dvi grupes: “Masės” ir “Uniformuoti”. Į pastarąją grupę gali pretenduoti visų institucijų atstovai, kurie darbe vilki uniformą: gaisrininkai, medikai, kariškiai, šauliai, muitininkai, policininkai, gamtos apsaugos ir kt darbuotojai. Jei susirenka mažiau nei 5-ios “Uniformuotųjų” komandos, organizatoriai pasilieka teisę skirstymą į grupes pakeisti.

Dviračių rogainingo trasoje dalyviai į papildomas grupes neskirstomi.

ATSIŽYMĖJIMAS KONTROLINIUOSE PUNKTUOSE

Nuotykių lenktynėse „Nykštietiškas triatlonas 2019″ atsižymėjimui SI punktuose ir laiko registravimui naudojama elektroninė „SportIdent“ atsižymėjimo sistema. Lenktynių metu abu komandos nariai privalo turėti elektronines „SportIdent“ atsižymėjimo korteles ir kartu (ne daugiau kaip 1 min. laikotarpyje) atsižymėti SI punktuose.

Prieš eidami į starto koridorių, dalyviai privalo elektronines „SportIdent“ korteles prisitvirtinti prie riešo užtraukiamais dirželiais arba spec apyranke, kurią gaus iš organizatorių. Po finišo teisėjai apyrankes nuims. Savavališkai nuėmęs apyrankę dalyvis diskvalifikuojamas.
Lenktynėse galima naudoti nuosavą „SportIdent“ atsižymėjimo kortelę, o neturintiems nuosavų prieš lenktynes bus sudarytos sąlygos jas išsinuomoti (2 Eur). Už pamestą ar sugadintą „SportIdent“ atsižymėjimo kortelę dalyvis privalės sumokėti 51 Eur dydžio baudą

INVENTORIUS

Visoms komandoms ir jų palaikymo komandoms organizatoriai suteikia vietą palapinei palapinių miestelyje. Jame bus lauko tualetai, lauko baldai ir  laužavietės. Puikios sąlygos maudynėms Rubikių ežere.

“Elito“ trasa:

Organizatoriai komandas aprūpina: dviviete baidare, 2 irklais, 2 gelbėjimosi liemenėmis, trasos žemėlapiais

Papildomas privalomas inventorius komandai (šiuo inventoriumi dalyviai turi pasirūpinti patys): 2 dviračiai su atšvaitais, 2 riedučiai, 2 dviratininkų šalmai,  telefonas (rekomenduotina su interneto prieiga), rašymo priemonė

„Armijai ir civiliams“ trasa:
Organizatoriai komandas aprūpina: dviviete baidare, 2 irklais, 2 gelbėjimosi liemenėmis, trasos žemėlapiais
Papildomas privalomas inventorius komandai (šiuo inventoriumi dalyviai turi pasirūpinti patys): 2 dviračiai su atšvaitais, 2 dviratininkų šalmai, telefonas (rekomenduotina su interneto prieiga), rašymo priemonė

Dviračių rogainingas
Organizatoriai komandas aprūpina: žemėlapiais.
Papildomas privalomas inventorius komandai (šiuo inventoriumi dalyviai turi pasirūpinti patys): 2 dviračiai su atšvaitais, 2 dviratininkų šalmai, telefonas (rekomenduotina su interneto prieiga), rašymo priemonė

Papildomas rekomenduojamas inventorius priklausomai nuo trasos: kompasas, žemėlapio laikiklis dviračiui, vandeniui atsparūs maišeliai žemėlapio ar mobiliojo telefono apsaugojimui nuo vandens ar lietaus, pirmos pagalbos vaistinėlė, greitai įsisavinami maisto produktai, vanduo ar energetiniai gėrimai.

Jei nerandate reikiamo inventoriaus – jums padės mūsų partneriai:
– Dviračio nuoma – sporto klubas Vėtrungė, tel. +37069801303.
– Spidometras ir kt. dviračio detalės – www.dviraciudalys.lt
– Neperšlampami žemėlapio/telefono maišai ir dėklai – parduotuvių tinklas „Armijai ir Civiliams“
– Energetiniai gėrimai – www.skigo.lt,
Svarbu! Inventoriumi reikia pasirūpinti iš anksto (iki gegužės 17 d.). Pavėlavusiems garantija dėl galimybės išsinuomoti inventorių nesuteikiama.

Už prarastą ar sugadintą inventorių bus taikomos baudos:
– Baidarė – 650 Eur;
– Irklas- 37 Eur;
– Kt. inventorius – priklausomai nuo rinkos kainos.

REGISTRACIJA
Nuotykių lenktynių dalyvių registracija vykdoma elektroniniu būdu.

Visi N.T.2019 dalyviai, kurie registruojasi iki balandžio 30 d., turi galimybę atminimui užsisakyti mūsų užsakymu Devold pagamintus Hiking serijos merino vilnos marškinėlius ilgomis rankovėmis su Nykštietiško Triatlono simbolika. Jų kaina lenktynių dalyviams tik 29 eur.

REGISTRUOTIS.

Starto mokesčiai komandai:

Registracijos (mokėjimo) data
Elito trasa
Armijai ir civiliams trasa
Dviračių rogainingo trasa
Iki 2019.03.22
49
39
19
2019.03.23-2019.04.10
55
44
24
2019.04.11-2019.04.30
60
49
28
Po 2019.05.01*
68
58
30
*Registracija internetu galima tik iki 2019.05.17 imtinai. Nuo gegužės 18 d. dėl galimybės registruotis būtina susisiekti su organizatoriais.

Organizacijoms, registruojančioms į lenktynes >5 komandas, taikomos nuolaidos. Dėl individualių sąlygų kreiptis į organizatorius.

Komandai atsisakius dalyvauti iki balandžio 30 d. grąžinama 50% sumokėto startinio mokesčio. Atsisakius vėliau, starto mokestis negrąžinamas.

NUOTYKIŲ LENKTYNIŲ „NYKŠTIETIŠKAS TRIATLONAS 2019″ NUGALĖTOJŲ NUSTATYMAS
Elito ir „Armijos ir Civilių“ trasose komandos privalo aplankyti ir atsižymėti punktuose nuostatuose, žemėlapyje, schemoje nurodytu eiliškumu ir būdu (pvz., dviračiais, baidarėmis, pėsčiomis, atsižymėti elektronine „SportIdent“ kortele ir/arba atlikti specialią užduotį, nurodytą legendoje-užduočių kortelėje). Nugalėtoju tampa daugiausia taškų surinkusi komanda. Šalia KP ant žemėlapio bus nurodytas jo numeris. KP taškų nustatymas: pirmasis KP skaitmuo padaugintas iš dešimt. Pvz.: vietovėje esantis 35KP bus vertinamas 30 taškų, 31KP – 30 taškų, 55KP – 50 taškų, 78KP – 70 taškų…. Jei komanda surenka vienodą skaičių taškų, laimi mažiau laiko distancijoje užtrukusi komanda
Šių trasų finišas uždaromas 17.00 val. Už kiekvieną pavėluotą minutę ar jos dalį komandai skiriama bauda -10 taškų. Pavėlavus daugiau kaip 15 min. komanda diskvalifikuojama. Finiše privaloma pasižymėti abiems komandos nariams, komanda laikoma finišavusia finišo stotelėje pasižymėjus antrajam komandos nariui.
Dviračių rogainingo trasoje laimi daugiausiai taškų surinkusi komanda.
Šalia KP ant žemėlapio bus nurodytas jo numeris. KP taškų nustatymas: pirmasis KP numeris padaugintas iš dešimt. Pvz.: vietovėje esantis 35KP bus vertinamas 30 taškų, 31KP – 30 taškų, 55KP – 50 taškų, 78KP – 70 taškų…. Jei komanda surenka vienodą skaičių taškų, laimi mažiau laiko distancijoje užtrukusi komanda.Dviračių rogainingo dalyviai turi lygiai 3 val. trasos įveikimui. Už kiekvieną pavėluotą minutę ar jos dalį komandai skiriama bauda -10 taškų. Pavėlavus daugiau kaip 15 min. komanda diskvalifikuojama. Finiše privaloma pasižymėti abiems komandos nariams, komanda laikoma finišavusia finišo stotelėje pasižymėjus antrajam komandos nariui.
APDOVANOJIMAI
Lenktynių nugalėtojai ir prizininkai apdovanojami organizatorių taurėmis ir renginio rėmėjų prizais, kurių bendra vertė beveik 2000 Eur. Lenktynių nugalėtojai ir prizininkai apdovanojami ir prizai įteikiami tik apdovanojimų metu ir tik asmeniškai, o nedalyvaujantis apdovanojimuose asmuo netenka teisės į prizą.
DRAUDŽIAMA
– Elgtis nesąžiningai
– Naudotis šiuose nuostatuose, instruktažo metu ar žemėlapyje, schemoje, legendoje-užduočių kortelėje nenurodytomis transporto priemonėmis ar pašalinių asmenų pagalba
– Nesilaikyti saugaus eismo, vandens vandenų laivybos ir kitų saugumo taisyklių
– Šiukšlinti
– Laikytis toliau nei 50 m atstumu nuo komandos nario
– Kontroliniam punkte atsižymėti didesniu nei 1 min. intervalu nei komandos draugas
– Lenktynių metu nusiimti SI kortelę nuo riešo
– Kirsti privačias teritorijas, gadinti privatų ar visuomeninį turtą
– Nepaisyti kitų taisyklių ir tvarkos, apie kurias N.T. organizatoriai informuoja dalyvius prieš renginį ar jo metu.
Pažeidus šiuos reikalavimus komanda gali būti diskvalifikuojama!
INFORMACIJA
Organizatoriai pasilieka teisę tikslinti nuostatus – būtinai juos dar kartą perskaitykite lenktynių išvakarėse! Sekite renginio naujienas internete:
Registruodamasis ir apmokėdamas starto mokestį dalyvis automatiškai patvirtina, kad yra susipažinęs su šio renginio nuostatais.
Dalyvaudami Nykštietiško Triatlono lenktynėse, visi dalyviai patvirtina, kad sutinka būti fotografuojami ir filmuojami varžybų metu ir sutinka, kad jų nuotraukos gali būti publikuojamos spaudoje, socialiniuose tinkluose ir pan., naudojamos renginio, varžybų organizatorių ir rėmėjų reklamoje.Iškilus klausimams galite kreiptis el. paštu: n.t.info {eta} pramoguslenis.lt. arba bendraukime N.T. Facebook profilyje.
Registruotis